لایت باکس چیست ؟

به تابلو هایی که در خود چراغ های نورانی داشته و از جنس آلمینیوم،چوب یا پلاستیک هستند، لایت باکس گفته می شود. لایت باکس ها برای تبلیغات استفاده می شوند و معمولا در مترو ها، مکان های عمومی، سینما و فروشگاه ها دیده می شوند. به این صورت که پوستر یا عکس تبلیغاتی درون قاب تابلوی لایت باکس قرار می گیرد و با نور های موجود در تابلو سبب جلوه دار شدن عکس می شود. همین امر سبب می شود که صاحبین مشاغل مختلف، جهت تبلیغات محصولات و یا خدمات خود از لایت باکس ها استقبال زیادی داشته باشند. امروزه تبلیغات دیداری بسیار موثر بوده و تکنولوژی نیز همگام با آن در حال گسترش است. به طور کلی در لایت باکس ها، تبلیغات سنتی و نوین در کنار یک دیگر قرار گرفته اند که از مزایای آن ها می توان به جذب مشتری با استفاده از روشنایی چشمگیر آن، تعویض چاپ راحت و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد.
انواع و اشکال مختلفی از لایت باکس ها مانند آویزی، سقفی، دو طرفه، پایه دار و … وجود دارد که با توجه به کاربرد آن متفاوت است. در ادامه با انواع و لایت باکس ها و کاربرد آن ها آشنا می شویم.

انواع لایت باکس

به طور کلی لایت باکس ها به دو نوع آلمینیومی و کریستالی تقسیم می شوند. لایت باکس های آلمینیومی دارای سه نوع لایت باکس فریم لس، لایت باکس مگنت و لایت باکس اسنپ فریم هستند. هر کدام از این لایت باکس ها نیز کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

لایت باکس فریم لس

برای به حداقل رساندن فریم به طوری که تصویر به صورت کامل به گوشه های قاب متصل شود، از لایت باکس فریم لس که به آن لایت باکس بدون فریم نیز می گویند، استفاده می کنند. چاپ تصاویر در این لایت باکس بر روی پارچه های مخصوص چاپ بک لیت انجام می شود و در کمتر از چند دقیقه نیز می توان آن را تعویض کرد.
تمرکز اصلی در لایت باکس فریم لس بر روی تصویر است تا جلوه ی بیشتری برای افراد داشته باشد. حداکثر ابعاد این لایت باکس 200 در 600 سانتی متر بوده و قابلیت نصب در سه حالت دیوار، آویز و ایستاده بر روی زمین را دارد.

لایت باکس کریستالی

تصویر در لایت باکس کریستالی توسط دستگاه لیزر بریده می شود و بر روی پلکسی می چسبد. برای تعویض این لایت باکس، پیچ مهره های اطراف قاب را باز کرده و عکس را تعویض می کنند. حداکثر سایز لایت باکس های کریستالی 120 در 180 سانتی متر بوده و ضخامت آن 1 سانتی متر است. هم چنین این لایت باکس ها قابلیت نصب در تمامی سطوح و سقف را دارند.

لایت باکس مگنت

لایت باکس مگنت و یا لایت باکس آهنربایی برای مجموعه هایی که تصویر تبلیغاتی خود را در بازه های زمانی کوتاه تعویض می کنند، کاربرد دارد. در این لایت باکس صفحه پلکسی به کمک آهنربا روی لایت باکس قرار می گیرد و به آسانی نیز جدا شده و امکان تعویض دارد. ضخامت لایت باکس مگنت 2 سانتی متر بوده و حداکثر ابعاد آن 120 در 180 سانتی متر است. لایت باکس مگنت قابلیت نصب در تمامی سطوح را دارد.

لایت باکس اسنپ فریم

لایت باکس اسنپ فریم در برابر عوامل محیطی چون باد، باران، آفتاب و … از خود مقاومت بالایی نشان می دهد و برای تبلیغات بسیار موثر است. با استفاده از لایت باکس اسنپ فریم می توان تصویر تبلیغی خود را در مدت زمان طولانی به نمایش گذاشت. ضخامت این لایت باکس 2/5 سانتی متر و حداکثر ابعاد آن 120 در 240 سانتی متر است. لایت باکس اسنپ فریم نیز مانند لایت باکس مگنت قابلیت نصب در تمامی سطوح را دارد.

آیا لایت باکس ها دچار آسیب شده و کیفیت خود را از دست می دهند ؟

لایت باکس ها کاملا با شرایط جوی گوناگون هماهنگ بوده و به دلیل جنس آن ها که پلی استر و نایلون است، از استحکام خوبی برخوردار است. همین امر موجب می شود که لایت باکس ها به هیچ عنوان دچار خرابی نشده و با بارها و سال ها استفاده، سالم بمانند.

قیمت لایت باکس

قیمت لایت باکس ها متناسب با ابعاد و اشکال آن ها متفاوت است. برای مشورت در حوزه تبلیغاتی و استفاده از انواع مختلف لایت باکس ها با ما تماس بگیرید.شرکت ما با چندین سال تجربه ی حرفه ای در این زمینه، مفتخر است تا بهترین و قوی ترین کار ها را در اختیار شما قرار دهد.